לוגו קאלק מחשבונים

מחשבון מע"מ

מחשבון מע"מ פשוט וקל לשימוש יום יומי
תוצאה:

מע"מ הם ראשי התיבות של "מס ערך מוסף", שהוא המס המדיני שבו חייב כל לקוח הרוכש מוצר או שירות כלשהו בגבולות מדינת ישראל. זה נכון שיש מקרים חריגים שבהם לא משלמים מע"מ, כמו למשל בקנייה באילת או בעת קנייה אצל עוסק פטור, אך מעבר לכך – המע"מ מהווה חלק בלתי נפרד מכל התשלומים שאתם משלמים. אז קודם כל כמה זה מע"מ? גובה המע"מ הוא 17% כיום, ואחוזים למחשבון אחוזים ) אלו יכולים להשתנות משנה לשנה. חישוב מע"מ הוא חלק אינטגרלי מחיינו, וישנם מצבים רבים שבהם אנו רוצים להוסיף מע"מ לסכום מסוים כדי לגלות מהו הסכום הסופי שאנו צריכים לשלם, או לחילופין – לבדוק כמה אנו צריכים לגבות מלקוח. מחשבון המע"מ עוזר לנו לבצע חישובי מע"מ באופן פשוט, וחוסך מאיתנו את הצורך בחישובים מסובכים ובזבוז זמן.

הצורך במחשבון מע"מ

כאמור, מע"מ הינו מס הערך המוסף הנגבה על כל שירות או מוצר הנרכש במדינת ישראל. משום כך, אנו נתקלים במצבים רבים שבהם אנו מעוניינים לחשב מעמ בקלות, כדי לבדוק כמה עלינו לשלם, כמה שילמנו, או מהו הסכום שבו אנו צריכים לחייב את לקוחותינו. מחשבון מע"מ מונע מאיתנו התעסקות מיותרת בחישובי 17 האחוזים, ועוזר לנו להוסיף או לגרוע אותם בקלות מתוך הסכום שנבחר.

מהם המצבים שבהם נוכל להיעזר במחשבון המע"מ?

ישנם מספר מצבים, שבהם אנו יכולים להפיק תועלת רבה מהשימוש במחשבון מע"מ, ועליהם נפרט כאן לנוחיותכם:

כשאנו רוצים להוסיף מע"מ לסכום
ישנם מצבים שבהם אנו רוצים לבדוק כמה מע"מ יש להוסיף ונעשה זאת על ידי חישוב מע"מ, בין אם כדי לבדוק כמה עלינו לשלם, ובין אנו רוצים לדעת כיצד לחייב לקוח. לשם כך אנו צריכים לחשב 17 אחוזים מתוך הסכום, וכיוון ש – 17 הוא אינו מספר עגול, המחשבון יכול להיות לעזר רב. חלקו הימני של המחשבון, מאפשר לנו להוסיף 17 אחוזים בצורה אוטומטית לכל סכום שנזין.

כשאנו רוצים לגזור מע"מ מהסכום הכולל
למה בעצם שנרצה לגזור מע"מ מתוך סכום מסוים? ובכן, נוכל להשתמש בפונקציה הזו במידה ואנו מעוניינים לדעת כמה מע"מ שילמנו, וכמה עלה השירות או המוצר ללא המע"מ, או כמה מע"מ אנו עתידים לקבל בחזרה במסגרת החזרי מס.  חלקו השמאלי של מחשבון המע"מ, מאפשר לנו לראות את הסכום הכולל כשהוא מפורק לסכום הבסיס + מע"מ.

מחשבון מע"מ הפוך
תוצאה:

חדש באתר CULC - פורטל מחשבונים

בעקבות המצב הכלכלי שאזרחי ישראל נתקלו בשל המלחמה,
הוקמה פלטפורמה חדשנית - עם מעל 80% הצלחה!

- פיננסי נט -

בכדי לעזור כמה שניתן למצב הכלכלי של כל אזרח ואזרחית במדינה.

רוצים לבדוק ללא עלות אם מגיעים לכם כספים?
לחצו הכפתור הירוק למטה

בהצלחה, מצוות אתר CULC פורטל המחשבונים של ישראל 💝

דילוג לתוכן