מחשבון ביוץ

היום הראשון של הווסת האחרונה שלך
אורך המחזור
Please, Enter all values correctly.
תאריך פורה לפני הביוץ
תאריך הביוץ
תאריך פורה לאחר הביוץ
מחשבונים נוספים שקשורים:

מתי חל הביוץ ולמה כל כך חשוב לדעת את זה?

המחזור הנשי מכונה כך על שם תהליך מחזורי של פוריות האישה, כאשר המחזור כולל תקופה בה האישה הולכת ונעשית פורייה מאוד לקליטת הזרע של הגבר, והחלק השני הוא החלק שבו פוריות האישה נמצאת בנסיגה, עד להתחדשותה המלאה. בשיא הנסיגה האישה תראה דימום, ולאחר מכן יתחיל השיקום של הפוריות. הביוץ נקרא בשם זה, על שם הביצית שבשלב זה היא המוכנה ביותר לקלוט את הזרע ולפרות בחצוצרה.

בדיקת ביוץ לשיפור הסיכויים להרות

אישה המעוניינת להיכנס להריון צריכה לדעת מה מועד הביוץ שלה, שכן בדיקת ביוץ תסייע לה לדעת בדיוק מתי היא בשיא פוריותה ואז חשוב מאוד לקיים יחסים בכדי לנצל את חלון ההזדמנות להתחלת הריון.

חישוב ביוץ למניעת הריון

יש חשיבה מוטעית לפיה לא ניתן להיכנס להריון בתקופה שאיננה תקופת הביוץ, ויש נשים שבטעות משתמשות בשיטות של חישוב ביוץ במקום להשתמש באמצעי מניעה. הנחה זו היא הנחה שגויה ביסודה, שכן גם אם הסיכויים נמוכים יותר להיכנס להריון שלא בזמן הביוץ, אין זה אומר שהסיכוי לא קיים בכלל. וכמובן שבכל עת ניתן להידבק ממחלות.

חישוב ביוץ למניעת הריון

הביוץ באופן פשוט מתבצע 14 ימים לפני שהאישה רואה דימום חיצוני. זאת אומרת שאם המחזור של האישה כל 30 יום, הרי שהביוץ שלה חל ב-16 לחודש. יחד עם זאת, זהו כמובן לא חישוב מדויק אלא משוער, ולכל אישה יכולים להיות שינויים רבים, חד פעמיים או מתמשכים.