לוגו קאלק מחשבונים

המרת גובה פיט לסנטימטר

תוצאת המרת גובה:

בסנטימטר זה:

המרת גובה פיט לסנטימטר

כולנו היינו בסיטואציה כזו – אתה מדבר עם אדם שחי בארה"ב או בריטניה, הוא מתאר גובה של מישהו על ידי שימוש בפיט ולך אין מושג על מה מדובר. לצורך כך יצרנו את מחשבון המרת פיט לסנטימטר. אך יש עוד הרבה ללמוד על ההבדלים בין יחידות המידה. המשך לקרוא כדי לדעת הכל. 

שיטות מדידה שונות והמרת גובה

יחידת המדידה בגובה שונה בין ארצות הברית (פיט) לאירופה ויתר העולם (מטרים). זה מציב בעיות גדולות בפני אמריקאים שאינם מורגלים במערכת המטרית ואירופאים ששמעו על יחידות מדידה אלו רק בסרטים הוליוודיים. על מנת להבין את יחידות המידה, עלייך לדעת כיצד לבצע את ההמרה מפיט לסנטימטר ולהיפך.

המרת גבהים גדולים

הכפל את הגובה במטרים ב- 3.28 כדי למצוא את המקבילה המשוערת שלהם בפיט. לדוגמה, גובהו של הר האוורסט הוא 8,850 מטר. כדי לתרגם לפיט, הכפל את 8,850 ב -3.28 ותקבל 29,028 פיט.

הכפל ב- 0.305 כדי להמיר רגליים למטר. כדי להסביר לאירופי עד כמה בניין האמפייר סטייט גבוה, הכפל את גובהו - 1,454 רגל ב- 0.305 ותקבל 443 מטר.

ניתן לעגל את תוצאות הכפל שלך אם הדיוק המוחלט אינו דבר שחשוב לך במיוחד. בגבהים גדולים, שברים של מטר או כף רגל לא הורסים את דיוק הפעולה שלך.

המרת גבהים אנושיים

יש להמיר מדידות גובה אנושי לסנטימטרים ואז להכפיל ב- 0.4 כדי להמיר את מדידת הגובה לאינץ'. לדוגמה, גובה של 1.74 מ' שווה ל- 174 ס"מ. הכפל 174 ב- 0.4 ותקבל 69.6 אינץ'.

חלק את התוצאה ב- 12, מכיוון שפיט אחד שווה ל- 12 אינץ'. ודא שהמרכיב הוא מספר שלם גם אם החלוקה לא הסתיימה. המרווח מייצג פיט והשאר אינץ'. בדוגמה שלנו, חלקו 69.6 ב- 12 ותקבלו כ- 5 פיט ו- 10 אינץ', אשר נרשמים כך – 5'10.

הכפל את ערך הפיט של גובה האדם ב -12 והוסף את הסנטימטרים הנותרים כדי להמיר אותו באופן מלא לאינצ'ים. לאחר מכן בצע הכפלה ב- 2.5 כדי למצוא את המקבילה שלה בסנטימטרים. אישה בגודל 5'5" היא בגובה 65 אינצ'ים, או 65 × 2.5 = 162.5 ס"מ, שהם כ 1.63 מטר.

ההגדרה של פיט

להגדרת יחידת המידה פיט, או פוט ביחיד, היסטוריה ארוכה שחוזרת אחורה ליוונים ולרומאים ונפרשת עד ימינו. פיט מורכב מ -12 אינצ'ים והמילה הלטינית לפיט (ft) היא 'פס מאנואליס' שאורכו כ -33.3 ס"מ.

משתמשים בו כיום במערכת הבריטית במערכת האמריקאית. ההיסטוריה מספרת כי המדידה הנכונה של כף הרגל ניתנה על ידי כף רגלו השמאלית של אנגלי, אך היא מתוארכת אלפי שנים לפני תקופת הפרעונים המצרים.

  • כמה זה פיט? פיט 1 שווה 30.48 ס"מ

ההגדרה של סנטימטר

הסנטימטר, או בקיצור ס"מ, הוא יחידה שמודדת מרחק או אורך, ומהווה חלק משיטת המדידה המטרית (סנטימטר / גרם / שנייה). הס"מ שווה ל- 0.01 מטר, ויש בערך 2.54 ס"מ באינץ' ליניארי אחד.

המערכת המטרית מבוססת על כפולות של עשר, דבר שמקל על גזירת יחידות מרחק אחרות, לרוב נוחות יותר, מהסנטימטר. מטר אחד (m) שווה 100 ס"מ, מילימטר אחד (mm) שווה 0.1 ס"מ, וקילומטר אחד (km) שווה 100,000 ס"מ. יחידות אלה נמצאות בספרות רגילה, כמו גם בספרות המדעית. 

השימוש ביחידות קטנות רווחות יותר בתחום המדע או ההנדסה. מיקרומטר אחד (µm או µ) הנקרא גם מיקרון, שווה ל- 0.0001 ס"מ. ננומטר אחד (nm) שווה 10-7 ס"מ. יחידת אנגסטרום אחת (Ä) שווה 10-8 ס"מ, או 0.1 ננומטר.

חדש באתר CULC - פורטל מחשבונים

בעקבות המצב הכלכלי שאזרחי ישראל נתקלו בשל המלחמה,
הוקמה פלטפורמה חדשנית - עם מעל 80% הצלחה!

- פיננסי נט -

בכדי לעזור כמה שניתן למצב הכלכלי של כל אזרח ואזרחית במדינה.

רוצים לבדוק ללא עלות אם מגיעים לכם כספים?
לחצו הכפתור הירוק למטה

בהצלחה, מצוות אתר CULC פורטל המחשבונים של ישראל 💝

דילוג לתוכן