לוגו קאלק מחשבונים

המרת אינץ' לס"מ

הרשמו לרשימת תפוצה של מבצעים חמים!
תוצאה:

בס"מ זה:

טבלת המרה – אינץ' לסנטימטר

אינץ'
ס"מ
0.01
0.0254
0.1
0.254
1
2.54
2
5.08
3
7.62
5
12.7
10
25.4
20
50.8
50
127
100
254
1000
2540

כמה זה אינץ' בס"מ?

1 אינץ' שווה ל-2.54 סנטימטרים.

כמה זה סנטימטר באינצ'ים?

1 סנטימטר שווה בקירוב ל-0.393700787401575 אינץ'.

אחת משיטות המדידה הנפוצות ביותר זה הס"מ. אנחנו משתמשים בס״מ כל הזמן – למדידת גובה, תיאור גודל של חפץ ועוד. אולי קשה להאמין, אבל יש מקומות בעולם שמודדים באמצעים אחרים – אינץ׳. אם למשל תפגוש קנדי או אמריקאי ותדבר איתם ביחידת מידה של ס״מ, אין הוא יבין במה מדובר. מכיוון שיש חוסר סנכרון גדול בין שיטות המדידה השונות, ברחבי הרשת ניתן להמיר בקלות אינץ׳ לס״מ.

מיהו הס״מ?

סנטימטר הוא שמה של יחידת אורך השווה למאה מטר. יחידת שטח מקבילה היא הסנטימטר המרובע ואילו יחידת שטח נוספת היא הסנטימטר המעוקב. אם אין לכם אופציה למדוד במדויק, אתם יכולים להניח שס״מ הוא בערך רוחב הציפורן שלכם.
מעבר לשימוש הסטנדרטי בס״מ למדידת גדלים, ישנם שימושים נוספים המתבססים על יחידת מידה זו: שימוש בס״מ כדי לדווח על רמת הגשמים שנמדדת על ידי מד גשם, שימוש בס״מ למדידת נפח של קיבול (מערכת CGS), במפות ובניווטים משתמשים בקילומטר שהוא בעצם נגזרת של ס״מ ועוד.

מיהו האינץ׳?

האינץ׳ הוא שמה של יחידת אורך במספר מערכות שונות, וזוהי יחידת המדידה האוניברסלית הנהוגה בארצות הברית, קנדה ובריטניה. האינץ׳ משמש גם למדידה באופן לא פורמלי, אם כי קצת פחות, גם באוסטרליה. באוסטרליה למרות שכמעט כל המדידות כיום נעשות בס״מ, עדיין את גובה הילדים מודדים באינץ׳.

איך המרת אינץ׳ לס״מ?

בוודאי קרה לכם שנתקלתם במוצרים או בדברים שנמדדים באינץ׳. בישראל זה קורה בעיקר בכל הקשור למסכים דיגיטליים – טלוויזיה, סמארטפון וכו׳, שם המדידה עדיין נשתמרה באינץ׳. בנוסף, אם מזמינים משהו מארה״ב או קונים מוצר כלשהו באנגליה, במיוחד מוצרים לבית, תרצו שהם יהיו ביחידת מדידה זהה על מנת שתדעו להתאימם לשאר הפריטים הקיימים. על כן, צריך לדעת איך להמיר אינץ׳ לסנטימטר.

איך עושים זאת? במשפט אחד: אינץ׳ שווה ל- 2.54 ס״מ. ובשתי מילים: מחשבון אינץ׳. מחשבון אינץ׳ ייתן לכם חישוב מדויק ללא כאב ראש ומה שעוזר הוא שכיום המחשבון נגיש ברחבי הרשת ללא בעיה, ואם השימוש שלכם בו נעשה תכוף, ניתן גם להורידו כאפליקציה. אם יש לכם חשיבה מהירה, אתם יכולים פשוט להכפיל אינץ׳ ב- 2.5. רק קחו בחשבון שמדובר בחישוב לא מדויק במאה אחוז אלא בהערכה גסה, ככה שאם ברצונכם לחשב באופן הכי מדויק שניתן – אין מנוס מלהשתמש במחשבון אינץ׳.

מתי נצטרך להמיר ס״מ לאינץ׳?

המרת סנטימטר לאינץ׳ זוהי פעולה פחות נפוצה שכמעט ולא משתמשים בה, שכן בישראל בקושי משתמשים באינץ׳ כיחידת מדידה. אז מתי כן נמיר? כאשר אנחנו רוצים לשווק מוצרים לשוק האמריקאי או הבריטי, ואז נצטרך לדבר בשפת המדידה שלהם. גם כאן הרעיון הוא פשוט, ואותו מחשבון שממיר מאינץ׳ לסנטימטר, ימיר גם הפוך. במקרה של המרת סנטימטר לאינץ׳ יהיה יותר קשה לעשות חישוב גס בראש (1 ס״מ שווה ל- 0.393 אינץ׳) ולכן השימוש במחשבון אינץ׳ הופך להכרחי יותר. אלא אם כן אתם מתמטיקאים דגולים שיכולים לחשב כל דבר תוך שנייה.

למה עדיין משתמשים באינץ׳ בארצות הברית?

שאלת השאלות. הסיבה לכך היא בעיקר היסטורית. כבר במאה ה- 16האימפריה הבריטית נודעה במערכת מדידה מבולגנת ושמרנית המתבססת על מונחים מימי הביניים. וכשזו הגיעה לארה״ב היא הנחילה שם את מונחי המדידה השמרנים שלה. פעמים רבות ניסו לשנות זאת, ואפילו בחוקה האמריקאית נכתב כי באחריותם של המנהיגים לרענן את שיטות המדידה הארכאיות. אפילו כשצרפת החלה לפתח מערכות מדידה מדויקות יותר, האמריקאים לא מיהרו לאמץ, משיקולים פוליטיים בלבד. וכך עד היום ארצות הברית מובילה (או יותר נכון, נשארת מאחור) בכל הקשור למדידה באינץ׳.

חדש באתר CULC - פורטל מחשבונים

בעקבות המצב הכלכלי שאזרחי ישראל נתקלו בשל המלחמה,
הוקמה פלטפורמה חדשנית - עם מעל 80% הצלחה!

- פיננסי נט -

בכדי לעזור כמה שניתן למצב הכלכלי של כל אזרח ואזרחית במדינה.

רוצים לבדוק ללא עלות אם מגיעים לכם כספים?
לחצו הכפתור הירוק למטה

בהצלחה, מצוות אתר CULC פורטל המחשבונים של ישראל 💝

דילוג לתוכן