המרת משקל

קילוגרם
גרם
פאונד
אונקיה
אבנים
WhatsApp-Image-2020-11-06-at-20.04.03
השאלה הראשונה שתמיד שואלים, איפה קונים עוגה שתהיה גם יפה וגם טעימה וגם במחיר זול! לצערנו, זה לא קיים כמו כל דבר בחיים אז גם...

המרת משקל

כלי המרת המשקל הוא הכלי הטוב ביותר להמרה בין יחידות משקל שונות. הכלי יעזור לך להמיר בקלות בין יחידות המשקל הנפוצות בעולם: ק”ג, פאונד, אונקיה, אבנים וגרם. כמו כן נסביר במאמר זה כל מה שאתם צריכים לדעת לגבי משקל. 

מהו משקל?

לפני שנתחיל לדבר על יחידות משקל וכיצד להמיר ביניהן, עלינו להסביר משהו חשוב. ההגדרה האמיתית (הטכנית) של משקל שונה מאוד ממה שאנחנו מבינים בחיי היומיום שלנו. מבחינה טכנית, משקל הוא כוח, ספציפית הכוח שמפעיל כדור הארץ (או כוכב לכת אחר) על עצם. לכן, לא ניתן למדוד אותו בקילוגרמים, פאונד או טונות, אלא רק בניוטונים וביחידות שוות ערך.

מה שאנו מכנים בדרך כלל “משקל” בחיי היומיום שלנו נקרא טכנית כמסה, והוא מודד את כמות החומר באובייקט. כוח הכבידה שכדור הארץ מפעיל עלינו הוא קבוע בערכו. לכן, אנו יכולים להשתמש במסה ובמשקל כאותו מושג, פשוט על ידי הכפלתם או חלוקתם בתאוצת הכבידה, g, של כדור הארץ. 

כדי למנוע בלבול או סיבוכים מיותרים, נדבר על יחידות מסה, אך נתייחס אליהם כאל יחידות משקל. אנו מאמצים את דרך הדיבור המקובלת, במקום זו הטכנית.

המרת ק"ג לפאונד

המרה מיחידת משקל אחת לאחרת, יכולה להיות פשוטה. למשל, כדי לעבור מק”ג לגרם, פשוט מכפילים את הק”ג ב- 1000. ההמרה גם יכולה להיות לא כל כך קל כמו לעבור מק”ג לפאונד או להפך, אך באמצעות כלי ההמרה שלנו, הכל הופך להיות קל ביותר.

בעזרת הכלי שלנו תוכלו להמיר ק”ג לפאונד בקלות וללא מאמץ, ולהמיר חזרה מפאונד לק”ג, גרם לאבנים או כל יחידה אחרת שתרצו

פאונד (lb)

הפאונד היא ככל הנראה היחידה האימפריאלית הפופולרית ביותר למדידת משקל, במיוחד במדינות שמשתמשות בשיטה הזו כמו ארה”ב, בריטניה וקנדה. מקורו של הפאונד ביחידת המשקל הרומית הנקראת “מאזניים” (libra), מכאן שהקיצור הוא lb. משם הוא התפתח ליחידת הפאונד הבריטית (עם הגדרות וערכים שונים), ובסופו של דבר הפך למה שאנחנו מכירים כיום כפאונד.

הערה חשובה לגבי הפאונד היא שבתחילת הדרך היא שימשה למדידת כוח וגם מסה. כאשר הבינו את ההבדל בין מסה לכוח, הפאונד חולק לכדי פאונד-מסה ופאונד-מסה, תלוי באיזו כמות רציתם למדוד. כפי שהסברנו לעיל, שניהם שווים למדי כל עוד אנו נשארים באותו כוכב לכת.

אבן (st)

קל להבין מאיפה מגיע מקור השם אבן. יחידת המידה מתוארכת לתקופות בהן אנשים מדדו את משקל החפצים על ידי הצבת משקל דומה של אבנים בצד השני של איזון, בסגנון רומי. עם התפתחות טכניקות המדידה, היחידה קיבלה סטנדרטיזציה למה שהיא כיום האבן, כלומר ערכה כבר אינו תלוי בגודל האבן שבחרת. 

האבן הינה בשימוש בימים אלו בעיקר באיים הבריטיים ובאירלנד, לרוב למדידת משקלם של אנשים ולא כיחידה יומיומית. כיום באופן רשמי, אבן אחת שווה ל- 14 פאונד.

אונקיה (oz)

היחידה האחרונה שנסביר בפירוט (כיוון שאת הקילוגרם כולנו כבר מכירים) היא האונקיה. השארנו אותה לסוף, כיוון שהיא מהווה החלק האחרון ב”פאזל” של יחידות המערכת האימפריאלית. בדיוק כמו האבן והפאונד, לאונקיה יש מקור היסטורי, מה שאומר שבמשך שנים רבות אנשים השתמשו ביחידת האונקיה ללא ערך סטנדרטי שמתקיים בכל העולם, עד לאחרונה. 

ברגע שאנשים הבינו את החשיבות של היכולת לתקשר בין אזורים, מדינות או יבשות ביעילות, האונקיה קיבלה גם הגדרה ראויה. עם זאת, ההגדרה של האונקיה היא פשוטה לביצוע כחלק מהמערכת האימפריאלית, מכיוון שהאונקיה מוגדרת כ 1/16 פאונד.