לוגו קאלק מחשבונים

חישוב ימים בין תאריכים

תוצאה:

חישוב ימים בין תאריכים

התוכניות הכי גדולות יכולות ליפול בגלל חוסר מחשבה על דברים קטנים – כמו חישוב תאריכים למשל, חישוב ימים וחישוב ימים בין תאריכים. בין אם מדובר בבניית חופשה לחו"ל וחישוב מספר הימים שנצטרך לשלם על לינה, או בניית תכנית עבודה ארוכת טווח שמצריכה חישוב ימים, תמיד טוב שיש דרך קלה לבצע את החישוב הזה. למטרות אלה בדיוק יצרנו את מחשבון הימים.

למה מחשבון ימים נועד?

לכולנו יצא שנזקקנו לחשב למשל כמה ימים ישנם בין שני תאריכים, ובסופו של דבר פתחנו לוח שנה וספרנו באופן ידני ופרימיטיבי כמה ימים יש בין שני התאריכים, התבלבלנו בספירה, טעינו והתחלנו לספור שוב. זה מסורבל, לא נוח והפוטנציאל לטעויות גדול, ולמטרות כאלה כדאי להשתמש במחשבון ימים שעושה את העבודה בקלות והשימוש במחשבון תאריכים מהיר ובלי טעויות. מדובר הרי בסך הכל במתמטיקה פשוטה.

למה צריך מחשבון ימים כדי לבצע חישוב פשוט? בסופו של דבר בחודש יש שלושים ימים, בשנה יש 365 ימים. מה הבעיה לחשב את זה?

מספר הימים משתנה מחודש לחודש, ומחשבון מכיל קוד של זמן ויודע כמה ימים יש בכל חודש, כך ששימוש בו פותר אותנו מהצורך לשבור על זה את הראש במאמץ.

למה מחשבון ימים משמש?

מחשבון הימים שבנינו משמש לחישוב ימים בין שני תאריכים. בלי לשבור את הראש באיזה חודש יש שלושים ימים ובאיזה חודש שלושים ואחד וכמה ימים יש בכלל בחודש פברואר השנה; במחשבון הימים תוכלו להכניס שני תאריכים, כל שני תאריכים שתרצו גם משנים אחרות ולקבל את מספר הימים בין תאריך א' לתאריך ב'.

שימו לב שבמידה והתאריך הראשון שהזנתם מאוחר יותר מהתאריך השני, תצא לכם תוצאה שלילית, שהערך המוחלט שלה הוא בדיוק מספר הימים בין שני התאריכים אם הייתם מזינים אותם בסדר הפוך.

דוגמאות מהחיים לשימוש במחשבון ימים

  • תארו לכם שאתם נמצאים בחופשה ארוכה בחו"ל. באמצע החופשה אתם מחליטים להאריך אותה, אבל אתם צריכים לראות האם תוכלו לעמוד במגבלות התקציב. בעזרת מחשבון הימים תוכלו לחשב כמה ימים עוד החופשה תימשך, וכך תוכלו לחלק את התקציב במספר הימים שנשארו לחופשה וכך לוודא שלא תחרגו ממגבלות התקציב.
  • לחילופין, נניח ואתם מזמינים באופן קבוע אספקה של ציוד מסוים. אתם רוצים לדעת על בסיס הניסיון שלכם לכמה זמן האספקה מחזיקה עבורכם – ומחשבון הימים עוזר לכם לגלות זאת: כל מה שצריך זה להזין את היום בו קיבלתם את האספקה והיום בו היא נגמרה, וכך תדעו להבא כמה זמן האספקה תחזיק.
  • דבר נוסף בו מחשבון ימים יכול מאוד לסייע זה בהכנת גאנט, או לו"ז עבודה ארוך טווח. אם בעבודה שלכם הזדקקתם להכנת לו"ז ארוך, אתם וודאי מבינים את החשיבות בעמידה בזמנים. כדי לעמוד בזמנים חשוב מאוד לדעת כמה זמן ישנו לביצוע המשימה – וכשמדובר בפרקי זמן ארוכים ספירה ידנית על לוח השנה איננה אפקטיבית. ושוב אפשר לראות כמה שימושי עשוי להיות מחשבון ימים, בסיוע לעובד לתכנן את הזמן כראוי ולעמוד במשימה.
  • אם יצא לכם להזמין מוצר מסוים, ואתם רוצים לבדוק שהוא הגיע אליכם בתוך מסגרת הימים שהובטחה – מחשבון ימים יסייע לכם לוודא את זה.

והנה כי כן, אתם יכולים לראות כיצד מחשבון ימים יכול לסייע לכם בפעולות יומיומיות, ולפשט אותן לאין שיעור. בין אם מדובר בצרכי פנאי, צרכי עבודה או צרכי משק הבית מחשבון ימים מסייע לכם בכל מה שקשור להתנהלות עם זמנים ומפשט עבורכם את העבודה. 

חדש באתר CULC - פורטל מחשבונים

בעקבות המצב הכלכלי שאזרחי ישראל נתקלו בשל המלחמה,
הוקמה פלטפורמה חדשנית - עם מעל 80% הצלחה!

- פיננסי נט -

בכדי לעזור כמה שניתן למצב הכלכלי של כל אזרח ואזרחית במדינה.

רוצים לבדוק ללא עלות אם מגיעים לכם כספים?
לחצו הכפתור הירוק למטה

בהצלחה, מצוות אתר CULC פורטל המחשבונים של ישראל 💝

דילוג לתוכן