לוגו קאלק מחשבונים

מחשבון דלק

הרכב שלכם לא מופיע? רשמו לנו! על ידי לחיצה כאן

תוצאה:

הסכום לתשלום לדלק הינו:

מחשבון צריכת דלק

הדלק בישראל ידוע כיקר במיוחד, וכדי להתנהל כלכלית נכון, חשוב לדעת את הסכום החודשי שסביר שתוציא על דלק. מחשבון דלק שלנו מסייע לעשות זאת על ידי שקלול כמה גורמים. נסביר כאן קצת יותר על הגורמים ועל דרכים בהן ניתן לחסוך בדלק.

גורמים המשפיעים על מחיר הדלק

  • התערבות ממשלתית

הממשלה מתערבת במחירי הדלת לעיתים קרובות, על ידי מיסוי, דבר שגורם פעמים רבות לעליית מחירים לתושבי המדינה. באופן דומה, המדינה יכולה להחליט לתמוך בתעשיית הדלק ולסבסד את המחיר שלו. 

  • שוק ההון

מחיר הנפט העולמי משתנה ללא הרף, וכפי שאנו רואים בלוחות האלקטרוניים בכניסה לתחנה אשר מציינים את המחיר היומי, גם מחירי הדלק משתנים באופן תדיר בהתאם לתנודות המשק. 

  • פוליטיקה

גורמים פוליטיים כמו מבנה, משטר, כוח אדם ואירועים פוליטיים יכולים להשפיע על עלות הדלק. למשל, מעבר ממנהיג פוליטי שלא מאמין במשבר האקלים, לאחד שכן, יכול להוביל להתייקרות מחירי הדלת, כיוון שאין לו אינטרס פוליטי לסבסד את המחירים. יחסים פוליטיים בין מדינות הם גם גורם שמשפיע על המחירים. מדינות יכולות לצאת למלחמה על משאבים, או ליצור בריתות במטרה לסחור, שני אלו יכולים להשפיע על עלות הדלק.

  • אזור גיאוגרפי

באזורים גאוגרפיים מסוימים או במדינות בעולם יש שפע של נפט, בעוד שלאחרים אין טיפה אחת. צרכנים שמתגוררים באזורים הסמוכים לאספקה ​​גבוהה של נפט נוטים ליהנות מעלויות דלק נמוכות יותר בגלל קלות הגישה אליו. אזורים ללא אספקת נפט משלהם משאר העולם – יסבלו מדלק יחסית יקר. 

  • אסון טבע או מזג אוויר בעייתי

רעידות אדמה, צונאמי, הוריקנים, שיטפונות גדולים ותופעות אחרות הקשורות לטבע מסוג זה יכולות להשפיע על ייצור ותהליך הלוגיסטיקה של הגעת הבנזין, אשר עשויים להשפיע על מחיר הדלק. לדוגמה, סופת שלג עשויה לסגור כבישים מסוימים, למנוע את הובלת המשאב ולהעלות את עלויות הדלק באזורים אלה. הוריקנים או רעידות אדמה עלולים לגרום נזק לבתי זיקוק לנפט, ובכך לעצור את הייצור, מה שעלול גם בסופו של דבר להעלות את עלות הדלק.

איך לחסוך בעלויות הדלק?

מחירי הדלק עשויים לעלות או לרדת, אך זו תמיד הוצאה גדולה עבור רוב הנהגים. להלן כמה מהדרכים המעשיות להפחתת עלויות הדלק:

  • שימוש בתחבורה ציבורית

הליכה או רכיבה על אופניים לא דורשת הוצאת כסף על דלק. ברוב המקרים, ניתן לעשות שימוש בתחבורה ציבורית, כמו אוטובוסים או רכבות, כתחליף למכוניות פרטיות. בשל האופי המשותף של סוג נסיעה זו, עלויות הדלק של הפעלת התחבורה הציבורית בדרך כלל נמוכות מעלויות הדלק עבור כל אדם המפעיל את הרכב שלו. יש מקומות בהם התחבורה הציבורית היא חינמית, כמו לדוגמה אוטובוסים בתל אביב בשבת. המחשבה על העלויות הנוספות הכרוכות בבעלות או בשכירת רכב יוצרת תמריץ גבוה יותר להשתמש באופני תחבורה אחרים.

  • קארפול

כלומר, שיתוף נסיעה, הסדר בין שניים או יותר לנסוע ליעד משותף ברכב אחד. למרות שמכונית כבדה יותר צורכת מעט יותר דלק, היא בדרך כלל יעילה הרבה יותר משני אנשים שנוהגים במכוניות נפרדות לעבר אותו יעד.

  • השתמש ברכב חסכוני יותר בדלק

נהיגה במכונית קטנה יותר עושה הבדל גדול - עלות הדלק היא כמחצית עבור מכונית קטנה מאשר עבור רכב שטח גדול. באופן דומה, אנשים רבים משלמים על רכב עם מנוע חזק ממה שהם צריכים. אל תשלם עבור מנוע שמונה צילינדרים כאשר ארבעה צילינדרים יעבדו גם הם בסדר גמור. אה וכמובן התשמשו במחשבון הדלק שלנו וכך תדעו כמה הרכב שלכם אמור לצרוך למרחק נסיעה ופעם הבאה פשוט נסו לנסעו בצורה מבוקרת יותר.

חדש באתר CULC - פורטל מחשבונים

בעקבות המצב הכלכלי שאזרחי ישראל נתקלו בשל המלחמה,
הוקמה פלטפורמה חדשנית - עם מעל 80% הצלחה!

- פיננסי נט -

בכדי לעזור כמה שניתן למצב הכלכלי של כל אזרח ואזרחית במדינה.

רוצים לבדוק ללא עלות אם מגיעים לכם כספים?
לחצו הכפתור הירוק למטה

בהצלחה, מצוות אתר CULC פורטל המחשבונים של ישראל 💝

דילוג לתוכן