לוגו קאלק מחשבונים

איך לחשב מחיר התקנת מזגן?

התקנת מזגנים היא פעולה פשוטה ונפוצה במיוחד במדינת ישראל, המתאפיינת בקיץ חם ולח במיוחד. לא פלא שעל פי הערכות, מגלגלת תעשיית מיזוג האוויר בישראל למעלה מ-15 מיליארד שקל בשנה כשנכון לכתיבת שורות אלה, ישנן אלפי חברות ועובדים שמתמחים בהתקנת מזגנים מכל הסוגים.

אף על פי זאת, לעתים קשה להעריך את העלויות של התקנת מזגן ובעוד שמרבית האנשים מתמקדים בעלויות של המזגן, בפועל צריך לחשב גם את העלויות הנלוות.

לפניכם המדריך שיעזור לחשב את המחיר של התקנת מזגנים בדגש על הוצאות נלוות ושוטפות שכרוכות בהתקנת המזגן.

מה כוללת העלות של התקנת מזגן?

עשיתם סקר שוק והחלטתם לרכוש את המזגן הכי מתאים עבורכם. כעת צריך להרכיב אותו וכידוע, כדי למצות את מלוא הפוטנציאל של המזגן, החשיבות של ההתקנה גבוהה לאין שיעור, ולכן היא חייבת להתבצע רק על ידי מי שהוסמך לכך ושיכול לספק לכם אחריות ותמיכה במידת הצורך.

חשבתם שכל מה שצריך כדי להתקין מזגן הוא זוג ידיים חזקות (ואולי יותר), כמה קידוחים בקיר וחיבור לחשמל? יכול להיות שנכונה לכם אכזבה מכיוון שהתקנת מזגן עשויה לעתים להיות מעט מורכבת יותר.

לפניכם מספר נקודות שיכולות להשפיע על אופן ומחיר התקנת המזגן עד כדי כך שהעלות של המזגן, יכולה להפוך לשולית ביחס להתקנה (במקרים קיצוניים).

קידוח בטון

קידוח בטון למזגן הוא תהליך שבמסגרתו קודחים תעלה בתוך הקיר. הצורך בשירותי קידוח בטון בהתקנת מזגנים נעוץ בכך שיש לחבר את היחידה הפנימית של המזגן (מאייד) עם היחידה החיצונית (מעבה), וכדי לעשות את זה, חובה שיהיה בקיר חור בקוטר של שני צול לפחות.

קידוח בטון ביהלום הוא פתרון שמתאים לכל סוגי הקירות והתקרות, ולא משנה אם הקיר עשוי בלוקים או בטון ומה העובי שלו, באמצעות קידוח יהלום נוכל ליצור את הפתח המיוחל באופן מהיר ומדויק.

במידה שצריך לשקלל לעלות התקנת המזגן גם את קידוח הבטון, צריך להוסיף בערך כ-300 – 150 שקלים, אך לעתים המחיר יכול להשתנות בהתאם לתנאי השטח, הבטון וכיוצא בזה.

הנמכת תקרה בגבס

הנמכת תקרה גבס למזגן היא פעולה נפוצה כאשר צריכים להתקין מזגן מיני מרכזי. הסיבה לכך היא שמזגן מיני מרכזי שונה מהעילי בכך שתעלות האוויר שלו חשופות וזקוקות לציפוי בדמות הנמכת תקרת גבס לפי המידות והעיצוב הרצויים.

הנמכת תקרת גבס למזגן חייבת להיעשות על ידי איש גבס מקצועי ומיומן שמבצע את העבודה על פי התקן המחייב במדינת ישראל, שהרי מדובר בתהליך שמשלב את הרצון לקבל תוצאה מושלמת שמתמזגת באופן הטוב ביותר בבית, אך באותה נשימה, בואו ולא נשכח שבסופו של דבר התקרה חייבת להיות יציבה ובטיחותית.

ישנם אינספור סוגים של הנמכות תקרה בגבס ולכן מומלץ לאסוף מספר הצעות מחיר, לבדוק אל מי אתם מתחברים ומי "משדר באותו הראש". חשוב לבחור כאמור באדם מיומן שעובד לפי הכללים והתקנים.

התקנת לוח חשמל תלת פאזי

עלינו להכין את מקום המזגן מבעוד מועד ולדאוג לשקע חשמלי מתאים שיזין את המנוע של המזגן. במקרים רבים מדובר בשקע תלת פאזי ועל כן חשוב לוודא שהוא אכן קיים ואם לא, יש להזמין חשמלאי שיעשה את זה, עניין שמעבר לעיכוב, יכול גם לייקר את המחיר בכ-2,500 ₪ ואפילו יותר. אל עניין ארון החשמל צריך להוסיף גם את הצורך בהזמנת ביקורת של חברת חשמל, עניין שיכול להפוך את ההליך למעט ממושך.

גופי תאורה בתקרת הגבס

אחד הדברים הנפוצים בקרב מי שבוחר להנמיך תקרה בגבס, הוא להוסיף להנמכה גם גופי תאורה.

אין ספק ששילוב גופי תאורה בהנמכת תקרה יכול להיות משהו מאוד מוצלח, אך כמו הסעיפים האחרים, גם כאן צריך להוסיף כמה מאות שקלים.

כמו בהתקנת לוח חשמל, גם כאן חשוב שהעבודה תתבצע על ידי חשמלאי מוסמך.

עלות המתקין

עסקנו המון בתוספות הנדרשות במרבית המקרים, אך בואו ולא נשכח שצריך לשלם גם עבור התקנת המזגן הבסיסית.

כאן מדובר בטווח מחירים מאוד משתנה שנגזר לפי סוג המזגן, דרישות ותנאים.

כך לדוגמה, התקנת מזגן עילי פשוט יכולה לעלות 800 שקלים בעוד התקנת מזגן מיני מרכזי יכולה לעלות הרבה יותר.

אם לוקחים בחשבון פעולות נוספות שיכול להיות שתזדקקו להן כדוגמת חציבה בקירות, התקנת תעלות ואף שימוש במנוף כדי להתקין את המנוע במקומות שאין בהם גישה, מתקבלת תמונה מורכבת ויקרה למדי שיכולה להגיע לאלפי שקלים.

טיפים להוזלת מחיר התקנת המזגן

כל עוד מדובר בהתקנת מזגן כוח או שניים בלי דרישות מיוחדות, ההפרשים לא צריכים להיות משמעותיים בין מתקין אחד לאחר, אך עדיין חשוב לבצע השוואת מחירים, אחת כמה וכמה כשמדובר בהתקנות מורכבות או של מזגנים בעלי הספק גבוה ששם ההפרשים יכולים להגיע למאות שקלים ויותר.

בנוסף, חשוב לקחת בחשבון פעולות ושירותים נוספים שאתם עשויים להזדקק להם ובכלל זה פינוי המזגן הישן, חציבות, התקנת נקודת חשמל, הנמכות גבס או קידוח בטון.

יש להתייחס לכל נקודה כזאת באופן נפרד, להתמקד בבעלי מקצוע איכותיים ולהשוות הצעות מחיר, תוך ווידוא שהכל נעשה לפי התקנים שנהוגים במדינת ישראל.

גם זה יעניין אותכם:
קטגוריות נוספות:
מחשבונים שימושים:
דילוג לתוכן