לוגו קאלק מחשבונים

מה המשמעות של הלוואה חוץ בנקאית?

מתוך:

הלוואות חוץ בנקאיות הפכו לחלק בלתי נפרד מחיינו. אם בעבר היינו מבקשים הלוואה מהבנק שלנו שלא תמיד הייתה מאושרת, כיום ניתן לבקש הלוואה חוץ בנקאית גם שהבנק שלא מאשר לנו הלוואה. ההלוואות ניתנות דרך חברות האשראי, חברות פיננסיות וכן חברות ביטוח וכוללות ריבית מעט גבוהה מבנק אך תשלומים רבים עד חמש שנים.

מהי הלוואה חוץ בנקאית?

הלוואה חוץ בנקאית היא הלוואה אשר ניתנת דרך חברות חוץ בנקאיות. חברות אלה כוללות את חברות האשראי, חברות הביטוח, חברות פיננסיות, קרנות שונות ועוד. על מנת לקבל את ההלוואה יש להיות עם דירוג אשראי גבוהה כלומר שהחשבון לא יהיה בעיקול, או במינוס גבוה, או בתהליכי עיקול ועוד. דירוג האשראי של הלקוח נקבע בהתאם להיסטוריה הבנקאית של הלקוח והיא כוללת את הביטחונות, עמידה בתשלומים שונים, תשלומי האשראי ועוד.

במה שונה הלוואה חוץ בנקאית מהלוואה בנקאית?

הלוואה חוץ בנקאית היא הלוואה אשר ניתנת ללקוח ללא קשר לבנק. בדר"כ שהבנק לא מאשר ללקוח הלוואה עומדת בפניו האופציה של חברות חוץ בנקאיות שכן יכולות לתת לו הלוואה ללא קשר לבנק. השוני בין השניים הוא אחוז הריבית ותנאי ההלוואה עצמה. כאשר בהלוואה בנקאית הריבית שהלקוח משלם לבנק היא נמוכה יותר מאשר הריבית בהלוואה חוץ בנקאית והיא ניתנת לתקופה ארוכה יותר. בנוסף לכך אין צורך להציג פיקדונות או חסכונות ואף להציג ערבים כפי שנהוג בבנק. כמו כן, אין צורך להגיע לחברה כפי שנהוג בבנק, הכל מתבצע דרך האתר או דרך שיחה עם נציג טלפוני.

באילו מצבים כדאי לקחת הלוואה חוץ בנקאית?

ישנם מצבים שבהם אנו מגיעים לקצה היכולת שלנו והבנק לא מאשר לנו הלוואה. מצבים  אלה יכולים להיות אירוע חד פעמי, הוצאה חד פעמית גבוהה ועוד. הדרך היחידה שיש היא לפנות לחברות האשראי ולבקש מהן הלוואה. ברוב המקרים החברות מאשרות את הלוואה וניתן ליהנות ממנה, אך יש לקחת בחשבון גם מצב שלא תאושר הלוואה מכיוון שחברות האשראי בודקות ביחד עם הבנק את היסטוריית הלקוח ואם הם מוצאים חשש קל ביותר שהלקוח לא יכול להחזיר את הלוואה הן לא מלוות לו.

האם כל אחד זכאי להלוואות חוץ בנקאיות?

כל אדם אשר זקוק לכסף רשאי לכסף או שהבנק אינו מאשר לו הלוואה רשאי לפנות לחברות חוץ בנקאיות ולבקש הלוואה. בטרם הפנייה חשוב שתוכלו לעמוד בהחזרי ההלוואה מדי חודש, כי אם לא תאלצו לשלם ריבית פיגורים בנוסף לריבית הקיימת על ההלוואה בהתאם להחזרי ההלוואה, ובמקרים קיצוניים אם לא תשלמו תאלצו להגיע למצבים קשים כמו עיקול החשבון.

מאילו חברות חוץ בנקאיות כדאי לקחת הלוואה?

אם החלטתם על לקיחת הלוואה כדאי שתיקחו אותה מגוף מוכר וחוקי ולא מחברות בשוק האפור או מאדם בודד שאתם לא מכירים. חברות האשראי כגון: ישראכרט, ויזה כאל ולאומי קארד הם חברות מוכרות שמעניקות הלוואות וניתן לסמוך עליהן לעומת חברות מהשוק האפור שיבקשו מכן ריבית גבוה מאוד ואף יאיימו על חייכם אם לא תחזירו אותה במועד. לכן חשוב לבדוק טוב טוב את החברה שממנה אתם לוקחים את ההלוואה בטרם לקיחת הלוואה.

"אי עמידה בפירעון ההלוואה עלולה לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל."

גם זה יעניין אותכם:
קטגוריות נוספות:
מחשבונים שימושים:

חדש באתר CULC - פורטל מחשבונים

בעקבות המצב הכלכלי שאזרחי ישראל נתקלו בשל המלחמה,
הוקמה פלטפורמה חדשנית - עם מעל 80% הצלחה!

- פיננסי נט -

בכדי לעזור כמה שניתן למצב הכלכלי של כל אזרח ואזרחית במדינה.

רוצים לבדוק ללא עלות אם מגיעים לכם כספים?
לחצו הכפתור הירוק למטה

בהצלחה, מצוות אתר CULC פורטל המחשבונים של ישראל 💝

דילוג לתוכן