לוגו קאלק מחשבונים

מחשבון הלוואה

תוצאה:

ישראלים רבים נוהגים לקחת הלוואות דרך הבנקים, חברות הפנסיה והביטוח או גופים אחרים אשר מספקים שירותי הלוואות חוץ בנקאיות. לרוב ניקח הלוואה משום שאנו זקוקים לעזרה כלכלית. לדוגמא קניית רכב חדש, קניית דירה חדשה במקום הנוכחית או השקעה בעסק מסוים. ישנם מגוון אופציות ללקיחת הלוואה בימינו. כל חברה תרצה שתהנה מההלוואה שלה וכמובן שתנסה לשכנע אותך לקחת אותה. אך חשוב לדעת גם איך לחשב בעצמינו מה ההלוואה המתאימה ביותר עבורינו וכמובן באילו תנאים. כגון: חישוב ריבית הלוואה, חישוב החזר הלוואה ועוד. הדרך הפשוטה והיעלה ביותר היא חישוב בעזרת מחשבון הלוואה.

מה מחשבים במחשבון הלוואה?

כאשר אנו בוחרים הלוואה לכל סיבה מקניית רכב עד שיפוץ הבית לקראת הפסח, נתמקד בשלושה פרמטרים חשובים.

  1. הגדרת סכום ההלוואה אותה נבחר לקחת. אם אנו זקוקים להלוואה בגובה 100,000 ₪ או 40,000 ₪ 

  2. הזמן הנדרש להחזיר את ההלוואה במלואה. אם אנו נחזיר את ההלוואה לאחר שקרן ההשתלמות שלנו תיפתח או לאחר שעסקה גדולה שאנו עובדים עליה תיגמר.  
  3. וכמובן אופן החזרת ההלוואה בכל חודש עד לסיום החזרתה. מתבטא בגובה הריבית וגובה ההחזר החודשי.

 

על ידי חישוב ריבית הלוואה, חישוב זמן ההחזרה וחישוב אופן ההחזרה נוכל לחשב את עתידנו הכלכלי בצורה נוחה ומסודרת יותר. ובכך נוכל לחשב את גובה ההלוואה אותה אנו יכולים לקחת ואת הזמן בו יש לנו להחזיר אותה. חישוב נכון יחסוך לנו עתיד כלכלי שעלול להיות מפתיע ומלחיץ.

לדוגמא:

נניח ואתם צריכים הלוואה על סך 100,000 ₪. על ידי מחשבון הלוואות תוכלו לדעת מה הוא הסכום אותו תצטרכו להחזיר בסוף תקופת ההלוואה. לצורך ההסבר, נספר את סיפורו של דניאל, דניאל לקח הלוואה של 100,000 ₪, דניאל צריך להחזיר את הלוואתו לאחר 5-6 שנים. נתחיל בהוספת הריבית השנתית שתהיה לצורך הדוגמא 4% ומדד שנתי של כ-2.5. במצב זה המחשבון שלנו יראה לנו סכום ההחזר הוא 127,627 ₪, לכן נשלם 27,627 ₪ נוסף על סכום של ההלוואה במידה וההלוואה אינה צמודה למדד, במידה והינה צמודה למדד הסכום יהיה 44,300 ₪. עכשיו, כאשר כל הנתונים מוצגים מולכם תוכלו להבין בצורה טובה יותר את הפרמטרים של ההלוואה והאם היא מתאימה לכם.

דוגמא נוספת: 72000

במידה ותזינו סכום הלוואה הכולל 10,000 ₪ נוסף את גובה הריבית השנתית שעומד על כ-4% ונבחר תקופת החזרה של כשנה. על פי המחשבון הסכום אותו נצטרך להחזיר כל חודש יהיה כ-851 ₪ אך לסכום הזה נוספת גם ריבית ולכן הסכום הכללי שתצטרכו להחזיר בתום השנה הזאת כולל ריבית יהיה 10,218 ₪

אז איך מחשבון הלוואות עוזר לנו ?  

מחשבון הלוואה יעזור לנו בחישוב החזר ההלוואה. ובעזרת חישוב זה נוכל לעשות סקר שוק יעיל יותר. משום שכאשר אנו מודעים לגובה העמלות וזמן ההחזר המתאים לנו נוכל לדעת איזה גוף יהיה האטרקטיבי ביותר לנו לצורך מתן הלוואה. בעזרת חישוב הפרמטרים בחירתכם תהיה מדויקת ושקולה יותר. לכן, לפני שאתם לוקחים הלוואה בכל גודל שתהיה חשבו את כל הפרמטרים ותהיו חכמים יותר. כך תוכלו לחסוך לעצמכם כסף, זמן ולחץ נפשי. שכן, שימוש במחשבון לפני לקיחת הלוואה יראה לכם אם אתם יכולים לעמוד בגובה ההחזר או שמה אתם צריכים למצוא פתרון אחר. כמו שינוי בגובה ההלוואה או פריסת תשלומים בצורה ארוכה יותר.  לכן חשוב שתחשהו במעוד מועד את חישוב ריבית הלוואה, חישוב החזר הלוואה ועוד.   

חדש באתר CULC - פורטל מחשבונים

בעקבות המצב הכלכלי שאזרחי ישראל נתקלו בשל המלחמה,
הוקמה פלטפורמה חדשנית - עם מעל 80% הצלחה!

- פיננסי נט -

בכדי לעזור כמה שניתן למצב הכלכלי של כל אזרח ואזרחית במדינה.

רוצים לבדוק ללא עלות אם מגיעים לכם כספים?
לחצו הכפתור הירוק למטה

בהצלחה, מצוות אתר CULC פורטל המחשבונים של ישראל 💝

דילוג לתוכן