לוגו קאלק מחשבונים

מחשבון הריון

מהו השבוע ותאריך הלידה המשוער שלך?

נשים רבות מעוניינות לדעת את תאריך הלידה שלהן, לאחר שהן מגלות שהן נכנסו להיריון. תאריך הלידה הוא אף פעם לא מדויק, מכיוון שאין דרך לדעת באיזה יום בדיוק התרחשה ההפריה. אז איך בכל זאת אנו יכולות לחשב את ההיריון שלנו? ובכן, נהוג לחשב את ההיריון מהיום הראשון של הווסת האחרונה שלפני התעברות האישה. החל מתאריך זה הרפואה סופרת כ – 40 שבועות, וכך מגדירה את תאריך הלידה הצפוי. מעבר לתאריך הלידה הצפוי שלנו, מחשבון הלידה מאפשר לנו לדעת פרטים נוספים ולעקוב בצורה נוחה אחר ההיריון.

חישוב ההיריון

על אף שכולם מדברים על כך שהיריון אורך 9 חודשים, בפועל אין זהו המצב. היריון אנושי אורך כ – 40 שבועות שהם למעשה 10 חודשים, אך החודשים מחולקים בצורה שאינה שווה. החודש הראשון מוגדר כשישה שבועות, החודש השני מוגדר כחמישה שבועות, ושאר החודשים הם כרגיל – ארבעה שבועות. הרפואה המערבית סופרת את 40 השבועות, מהיום הראשון של הווסת האחרונה שלפני העיבור. בפועל אף אישה אינה מתעברת בזמן הווסת, וזה קורה מתישהו בשבועיים שלאחריה. עקב אופן החישוב הזה, תאריך הלידה הוא לרוב אינו מדויק בפועל.

מחשבון היריון

מחשבון היריון עוזר לאישה לחשב בקלות את תאריך הלידה המשוער שלה, ומאפשר לה לעקוב אחר פרמטרים נוספים בקלות ובנוחות.

כיצד משתמשים במחשבון ההיריון?

השימוש הוא פשוט מאוד, וכל מה שאת צריכה לעשות זה להקליד את תאריך היום הראשון של הווסת האחרונה שלך בשדה העליון, ולהקליד את אורך המחזור שלך בשדה התחתון. לאחר שתעשי זאת, לחצי על "בצעי חישוב" ותוכלי לקבל מיד את כל הפרטים.

אילו פרטים מספק לנו מחשבון ההיריון?

מחשבון ההיריון שלנו הוא יעיל במיוחד, כיוון שמעבר לתאריך הלידה המשוער - הוא מפיק עבורך נתונים שימושיים שאת צריכה על מנת לעקוב אחר ההיריון שלך. אילו פרטים שימושיים נוספים אנו יכולות לקבל מהמחשבון?

  • גיל ההיריון שלך: שדה זה מאפשר לנו לדעת לפני כמה זמן בדיוק התחיל ההיריון, ע"פ שבועות וימים. החישוב מבוצע כפי שמפורט בפסקה הראשונה – מהיום הראשון של הווסת האחרונה.  
 
  • כמה זמן עוד נשאר: המחשבון עוזר לך לראות כמה זמן בדיוק עוד נשאר עד הלידה, וזה מאפשר לך להיות מוכנה מבחינת ארגונים שונים, וגם מבחינה נפשית.
 
  • באיזה טרימסטר את: ההיריון האנושי מחולק לשלושה חלקים ע"פ הרפואה המערבית, והם מכונים "טרימסטרים". כל טרימסטר הן בן שלושה חודשים, ומכאן שמו (Three = שלוש). מחשבון ההיריון מאפשר לך לדעת את תאריכי הטרימסטרים שלך, וזה משמעותי מבחינת טיפולים שיש לבצע, בדיקות חשובות, תוספי תזונה שיש לצרוך ועוד. תוכלי לעבור בין הטרימסטרים, ע"י לחיצה על הלחצנים הירוקים המציינים את הטרימסטרים.
 
  • שבוע היריון שלך: המחשבון מאפשר לך ספירה של שבועות ההיריון שלך ע"פ תאריכים, וכך לא תפספסי נקודות ציון חשובות הקשורות להיריון. בנוסף המחשבון גם מציין עבורך נקודות ציון דרך חשובות כגון גילוי פעימות לב באולטרסאונד, הרגשת תנועת העובר בבטן וזיהוי מין העובר.

הכנות לקראת הלידה

משמעותו של מחשבון ההיריון היא, שהוא עוזר לך להתארגן לקראת הלידה בצורה הנוחה ביותר. מעכשיו אין צורך בחישובים מסובכים ומעיקים, וכל שאת צריכה לעשות הוא להיכנס למחשבון, להקיש את הנתונים ולקבל את כל המידע. מעקב צמוד אחרי התאריכים מאפשר לך לעשות את הארגונים הדרושים לקראת הבייבי החדש, לקנות כל מה שצריך, לברר את כל מה שצריך, ובעיקר – להירגע ולהתכונן נפשית לקראת החוויה המרגשת. נאחל המון מזל טוב, היריון נעים ולידה קלה!

חדש באתר CULC - פורטל מחשבונים

בעקבות המצב הכלכלי שאזרחי ישראל נתקלו בשל המלחמה,
הוקמה פלטפורמה חדשנית - עם מעל 80% הצלחה!

- פיננסי נט -

בכדי לעזור כמה שניתן למצב הכלכלי של כל אזרח ואזרחית במדינה.

רוצים לבדוק ללא עלות אם מגיעים לכם כספים?
לחצו הכפתור הירוק למטה

בהצלחה, מצוות אתר CULC פורטל המחשבונים של ישראל 💝

דילוג לתוכן