לוגו קאלק מחשבונים

מחשבון דיור מוגן

תוצאה:

הערכת מחיר בלבד:

הבהרה: כל המחירים המוצגים הינם הערכה כללית המבוססת על שקלול נתונים ארציים.
הערכת המחיר מתייחסת לעלות החודשית בלבד

באפשרותכם לקבל יעוץ ללא עלות ממרכז המידע הארצי לדיור מוגן:

מעבר לדיור מוגן הינו מהלך משמעותי ואף משנה חיים. יחד עם זאת, יש לקחת בחשבון את ההוצאות הצפויות עבור מהלך זה. בשביל שתוכלו להעריך את העלויות מראש, כדאי לכם להכיר את המחשבון שיוכל לסייע לכם להעריך את ההוצאות החודשיות הכרוכות המעבר.

דיור מוגן

מהו מחשבון דיור מוגן?

מחשבון דיור מוגן הוא מחשבון שנועד לסייע להערכה ראשונית של העלויות הכרוכות במעבר לדיור מוגן בכל אחד ממסלולי המימון. המחשבון לוקח בחשבון שלושה פרמטרים על מנת לסייע לכם להגיע להערכה הכלכלית הצפויה מעבר לדיור המוגן.

מה מחושב במחשבון לדיור מוגן?

באתר המחשבון תתבקשו לענות על מספר שאלות פשוטות שיסייעו לכם לבחור את המסלול המתאים עבורכם ולקבל הערכת כללית לגבי העלויות הצפויות למימון הדיור המוגן. בשלב הראשון תתבקשו לבחור את האיזור בו אתם מעוניינים להתגורר, בשלב השני תתבקשו לסמן את גודל הדירה הרלוונטית עבורכם ובשלב השלישי תתבקשו לבחור את מסלול המימון כך שתוכלו לקבל תמונה כללית על העלויות הצפויות במעבר לדיור מוגן במסלול שבחרתם.

שלב 1 – איפה תרצו לגור?

שלב זה פשוט ביותר. בחרו את האיזור בארץ בו הייתם רוצים לגור, ייתכן ותרצו להישאר בסביבה המוכרת שלכם, אולי להתקרב לילדים והנכדים, או אולי בכלל איזור חדש שחלמתם לעבור אליו כמו הצפון הרחוק, העיר הגדולה או השפלה... עבור אילו שמחפשים לשנות אוירה.

שלב 2 – מה גודל הדירה שתרצו?

כל בית דיור מוגן מציע סוגים וגדלים שונים של דירות. כך למשל תוכלו למצוא בבתים השונים החל מדירות סטודיו דרך דירות חדר וחצי ועד לדירות שלושה וארבעה חדרים. דירות שונות משמעותן עלויות שונות, כך תוכלו להתאים את הדירה הן לצרכים שלכם והן ליכולות הכלכליות.

שלב 3 – מהו מסלול המימון הרלוונטי עבורכם?

שלב זה מתמקד במסלולי המימון השונים עבור דיור מוגן. קיימים שלושה מסלולי מימון נפוצים והם:


פיקדון – מסלול זה מתבסס על פיקדון חד פעמי שלרוב מתחיל בכחצי מיליון שקלים וניתן בכניסה לבית. מידי שנה יופחתו מסכום הפיקדון 3%-5% לתקופה של 10-12 שנים. בנוסף לפיקדון ישנו תשלום נוסף של דמי אחזקה חודשיים. 
במקרים של עזיבה או פטירה, מוחזר שארית הפיקדון.


דמי כניסה – שיטה זו מאפשרת מגורים בדיור מוגן באמצעות הפקדת סכום אשר נקרא דמי כניסה, הנמוך מהסכום במסלול הפיקדון. דמי הכניסה לדיור מוגן לרוב יהיו בסכום של כמחצית מהסכום המבוקש במסלול פיקדון, השחיקה תהיה מלאה ותוך 4 שנים.


דמי אחזקה חודשיים – במסלול זה אין צורך בהפקדת פיקדון או דמי כניסה בכדי להתגורר בדיור מוגן, התשלום לדיור המוגן הינו תשלום חודשי בלבד המורכב מדמי אחזקה ודמי שכירות המשולמים חודש בחודש. במסלול זה העלויות יכולות לנוע החל מ-6,000 ש״ח ועד מעל ל-20,000 ש״ח לחודש.

מעבר לדיור מוגן הינו צעד מומלץ וחשוב לכל מי שרוצים להינות ממסגרת חברתית תומכת ומוגנת בגיל השלישי כמו גם פעילויות פנאי מגוונות ומתקנים ברמה מלונאית גבוהה. לשם כך אנו ממליצים להשתמש במחשבון דיור מוגן על מנת לסייע לכם בקבלת ההחלטה הנכונה ביותר עבורכם.

חדש באתר CULC - פורטל מחשבונים

בעקבות המצב הכלכלי שאזרחי ישראל נתקלו בשל המלחמה,
הוקמה פלטפורמה חדשנית - עם מעל 80% הצלחה!

- פיננסי נט -

בכדי לעזור כמה שניתן למצב הכלכלי של כל אזרח ואזרחית במדינה.

רוצים לבדוק ללא עלות אם מגיעים לכם כספים?
לחצו הכפתור הירוק למטה

בהצלחה, מצוות אתר CULC פורטל המחשבונים של ישראל 💝

דילוג לתוכן