מחשבון דיור מוגן

תוצאה:

הערכת מחיר בלבד:

  ש"ח

לקבל הצעת מחיר רלוונטית לפי הנתונים שלכם השאירו פרטים:

ניתן לומר שמעבר לדיור מוגן הינו מהלך משמעותי ואף משנה חיים. יחד עם זאת, יש לקחת בחשבון את ההוצאות הצפויות עבור מהלך זה. בשביל שתוכלו להעריך את העלויות מראש, כדאי לכם להכיר את המחשבון שיוכל לסייע לכם להעריך בצורה מדויקת את ההוצאות החודשיות בעקבות המעבר.

מהו מחשבון דיור מוגן?

מחשבון דיור מוגן הוא מחשבון שנועד לסייע להערכה ראשונית של העלויות הכרוכות במעבר לדיור מוגן בכל אחד ממסלולי התשלום. המחשבון לוקח בחשבון שלושה פרמטרים על מנת לסייע לכם להגיע להערכה הכלכלית הצפויה בעבור הדיור המוגן.

מה מחושב על ידי מחשבון לדיור מוגן?

באתר המחשבון תתבקשו לענות על שלוש שאלות פשוטות שיסייעו לכם לבחור את המסלול המתאים ולקבל מידע לגבי מחירי הדיור המוגן. בשלב הראשון תתבקשו לבחור את האיזור המיועד שבו אתם מעוניינים לגור, בשלב השני תתבקשו לסמן את גודל הדירה שבה תרצו לגור ובשלב השלישי תתבקשו לבחור את מסלול התשלום כך שתוכלו לדעת מהי הדרך המשתלמת ביותר עבורכם במעבר לדיור מוגן.

שלב 1 – איפה תרצו לגור?

שלב זה פשוט ביותר, כל שתדרשו לעשות הוא לבחור את האיזור הארצי שבו אתם מעוניינים לגור. יכול להיות שזה איזור הקרוב מאוד לביתכם, קרוב לבית ילדיכם או בכלל איזור רחוק ושקט יותר כמו בצפון עבור אילו שמחפשים לשנות אוירה.

שלב 2 – מה גודל הדירה שתרצו?

כל רשת דיור מוגן מציעה גדלים שונים של דירות ופתרונות דיור שונים. כך למשל תוכלו למצוא ברשתות השונות דירות בגודל חדר וחצי, שניים או שלושה חדרים. לכל דייר ניתנת האפשרות לבחור את הדירה המתאימה לו בהתאם לצרכיו וליכולותיו הכלכליות. מומלץ לברר על כל האופציות האפשריות עבורכם לפני שאתם ניגשים לבחור.

שלב 3 – באיזה מסלול תבחרו?

שלב זה מתמקד באופן התשלום עבור הדיוק המוגן. קיימות 3 שיטות לתשלום:

פיקדון חד פעמי – מסלול זה מתבסס על רכישת זכות המגורים בשיטת פיקדון. מדובר בסכום חד פעמי שיקבע על פי מיקום הבית וגודלו. מידי שנה יופחת סכום הפיקדון בסך 3% מערך הדירה. בנוסף לפיקדון משלמים גם דמי אחזקה חודשיים.

שיטת הליסינג – שיטה זו פוטרת אתכם מתשלום דמי פיקדון שמהווה חסם עבור רבים שרצו לעבור לדיור מוגן אך לא יכלו לגייס את סכום הפיקדון. מסלול הליסינג מאפשר לכם לעבור לדיור מוגן ללא צורך בדמי פיקדון ראשוני.

תשלום אחד ודי – מסלול המאפשר לכם שיטת תשלום חד פעמי ללא דמי אחזקה חודשיים עם תשלום אחד בלבד של פיקדון. כך תוכלו להנות מדיור מוגן ללא חשש מחוסר ודאות לגבי העתיד לבוא. 

מעבר לדיור מוגן הינו צעד חשוב מבחינה מנטאלית וכלכלית. לשם כך מומלץ מאוד להשתמש במחשבון דיור מוגן על מנת לוודא שאתם מוכנים כלכלית לכל הכרוך במעבר כדי שתוכלו לעשות את הצעד בראש שקט.