לוגו קאלק מחשבונים

המרת מטר לסנטימטר ( מטר לס"מ )

תוצאה:

בסנטימטרים זה:

המרת מטר לס"מ

מעוניין להמיר בין יחידות מידה ובמהירות ובדיוק, השתמש במחשבון ההמרה שלנו. המשך לקרוא אם אתה רוצה ללמוד עוד על ההבדלים בין יחידות המידה השונות, והיגיון מאחורי השיטה המטרית ודרכי ההמרה.

מה הוא מטר?

המטר מוגדר כאורך הנתיב שעובר האור בחלל האוויר בפרק זמן שאורכו 1/299,792,458 שנייה, על פי ההגדרה האחרונה של שנת 2019. מטר אחד שווה ל- 100 ס"מ או 39.37 אינץ'.

המטר, היא היחידה הבסיסית בשיטת המדידה המטרית. מקובל לקצר מטר ל- m; לדוגמה, מטר אחד יכול להיות כתוב כ- 1 m.

מה הוא סנטימטר?

סנטימטר אחד שווה למאית (1/100) של מטר, שמוגדר כמרחק האור שעובר בוואקום במרווח זמן שני של 299,792,458.

הסנטימטר, הוא הכפלה של המטר, שהוא היחידה הבסיסית של השיטה המטרית. במערכת המטרית, "centi" הוא קידומת. ניתן לקצר סנטימטרים כ- cm; לדוגמה, סנטימטר אחד יכול להיות כתוב כ -1 cm.

מדידת אורך

סרגלים מטריים הם בדרך כלל באורך 30 ס"מ, המיוצגים על ידי 30 סימני סימון גדולים. כדי להבין את סדר הגודל של אורכו האמיתי של סנטימטר, עיפרון רגיל הוא בעובי של כ -1 ס"מ בלבד.

אנו ממליצים להשתמש בסרגל או סרט מדידה למדידת אורך, אותם תוכלו לקנות בכל חנות מוצרי כתיבה או כלי עבודה. ישנם סרגלים שמציינים את השיטה אימפריאלית, המטרית או כאלו המשלבים את שני הערכים, לכן וודא שאתה מקבל את הסוג הנכון לצרכים שלך.

מהי השיטה המטרית?

מערכת המדידה המטרית משתמשת ביחידות כמו מטר, ליטר וגרם למדידת אורך, נפח נוזלי ומסה, בדיוק כמו שהמערכת המקובלת בארה"ב, האימפריאלית, משתמשת ביחידות כמו רגל, פאונד ואונקיות למדידת אלה.

בנוסף להבדל ביחידות הבסיסיות, המערכת המטרית מבוססת על עשיריות, ויחידות האורך השונות כוללות קילומטר, מטר, דצימטר, סנטימטר ומילימטר. שימו לב שהמילה "מטר" היא חלק מכל היחידות הללו.

המערכת המטרית מיישמת גם את הרעיון שיחידות בתוך המערכת גדלות או קטנות יותר בעשיריות. משמעות הדבר היא שמטר גדול פי 100 מסנטימטר, וקילוגרם כבד פי 1000 מגרם. נפרט בדיוק על כך מאוחר יותר. לעת עתה, שים לב עד כמה הרעיון הזה של להיות גדול יותר או קטן יותר פי 10, שונה מאוד מהקשר בין יחידות במערכת המקובלת בארה"ב, שם 3 רגל שווה ל- 1 יארד, ו- 16 אונקיות שווה ל- 1 פאונד.

קידומות בשיטה המטרית

כאמור, השיטה המטרית היא מערכת המבוססת על המספר 10. המשמעות היא שכל יחידה עוקבת גדולה פי 10 מהקודמת.

שמות היחידות המטריות נוצרים על ידי הוספת קידומת ליחידת המדידה הבסיסית. כדי לדעת כמה יחידה גדולה או קטנה, אתה מסתכל על הקידומת. כדי לדעת אם היחידה מודדת אורך, מסה או נפח, אתה מסתכל על הבסיס.

להלן הקידומות של השיטה:

קילו - פי 1,000 מיחידת הבסיס

הקטו - גדול פי 100 מיחידת הבסיס

דקה - פי 10 יותר מיחידת הבסיס

מטר, גרם, ליטר - יחידות בסיס

דצי - פי 10 יותר מיחידת הבסיס

סנטי - קטן פי 100 מיחידת הבסיס

מילי - פי 1,000 פחות מיחידת הבסיס

מכיוון שהקידומות נשארות קבועות לאורך מערכת המדדים, לקידומות יש אותן משמעויות בין אם הן מחוברות ליחידות האורך (מטר), המסה (גרם) או הנפח (ליטר).

 

כעת, כאשר אתה מבין את ההיגיון מאחורי השיטה, תוכל לבצע כל חישוב של המרת אורך בצורה קלה ומהירה יותר – פשוט על ידי כפל או חילוק בערך הרלוונטי. 

חדש באתר CULC - פורטל מחשבונים

בעקבות המצב הכלכלי שאזרחי ישראל נתקלו בשל המלחמה,
הוקמה פלטפורמה חדשנית - עם מעל 80% הצלחה!

- פיננסי נט -

בכדי לעזור כמה שניתן למצב הכלכלי של כל אזרח ואזרחית במדינה.

רוצים לבדוק ללא עלות אם מגיעים לכם כספים?
לחצו הכפתור הירוק למטה

בהצלחה, מצוות אתר CULC פורטל המחשבונים של ישראל 💝

דילוג לתוכן