לוגו קאלק מחשבונים

מחשבון לוטו


מחשבון לוטו

הגרלות לוטו מוצגות כאחת הדרכים המהירות וחסרות מאמץ באופן יחסי להתעשרות. משלמים סכום לא גבוה באופן יחסי, ממלאים שורת מספרים, ואז יש שתי אפשרויות: זוכים בסכומי כסף אסטרונומיים, או לחילופין לא זוכים בכלום – שזה מה שקורה בדרך כלל, עד ההגרלה הבאה. אז כיצד ממלאים מספרי לוטו, מהם הסיכויים לזכות ומה זה מחשבון לוטו?

איך ההגרלה עובדת בעצם?

בשיטת הלוטו בישראל, אותה קובע מפעל הפיס, עולים בכל הגרלה שבעה מספרים – אלה הם מספרי לוטו. שבעת המספרים האלה מתחלקים לשניים: שישה מספרים שנעים בין 1 ל-37, ועוד מספר אחד שנע בין 1 ל-7 שנקרא המספר החזק. ניחוש מדויק של ששת המספרים יחד עם המספר החזק יביא את הפרס הראשון בהגרלה. לסדר בהם המספרים עלו אין חשיבות, ואותו המספר לא יכול לעלות פעמיים – כלומר, אם עלה מספר 5, הוא לא יוכל לצאת שוב באותה ההגרלה.

מהם סיכויי הזכייה?

על פניו, למי שלא מצוי בתורת הקומבינטוריקה  ובסטטיסטיקה, סיכויי הזכייה נראים די גבוהים. הרי בסך הכל צריך לנחש שישה מספרים מתוך מאגר מספרים מצומצם – שלושים ושבעה מספרים סך הכל, ועוד מספר אחד מתוך שבעה מספרים בלבד.  אך כשמתחילים לחשב את מספר האפשרויות הנתונות סיכויי הזכייה הולכים וקטנים. אז כמה צירופים אפשריים קיימים?

לא נלאה אתכם בחישוב מספר הקומבינציות האפשריות, רק נספר לכם שבמאגר מספרים המצומצם הזה ישנם מעל ל-16 מיליון (או ליתר דיוק 16,273,488) צירופים אפשריים למספרי לוטו. כלומר, הסיכוי לנחש את ששת המספרים ולנחש בנוסף את המספר החזק הוא אחד ליותר מ-16 מיליון. הסיכוי לזכות בפרס השני – כלומר, לנחש במדויק את ששת מספרי הלוטו אך לא לנחש את המספר החזק הוא בדיוק שביעית מהמספר הזה – כלומר 2,324,784. זה אמנם מספר קטן משמעותית, אך עדיין מספר צירופים אדיר לבחור מתוכו.

בהגרלות שקיימים בהם מספר פרסים אחרי הפרס הראשון, המשתתפים בהגרלה מקבלים פרס גם אם ניחשו רק חלק מהמספרים. הסיכויים לזכות בפרסים אלה גדולים יותר אך השווי הכספי של הפרסים הללו מטבע הדברים נמוך יותר ולמי ששאל האם יש מספרי לוטו מומלצים אז התשובה היא לא, לא קיימת המלצה על מספרי לוטו כי כל אופן ההגרלה הוא רנדומלי לחלוטין.

איך מספרי הלוטו נבחרים?

מספרי הלוטו נבחרים בצורה רנדומאלית לחלוטין, באמצעות מכונת הגרלה אוטומטית. המכונה היא למעשה מכל שקוף בו יש מחסניות מהן נופלים כדורים השווים במשקלם ובגודלם עליהם מודפסים מספרי הלוטו. המספרים שכתובים על הכדורים שעולים מהמכונה הם מספרי הלוטו. שיטות אחרות הן שיטות אלקטרוניות הבוחרות מספרים אקראיים.

מה זה מחשבון לוטו?

בין כה וכה הסיכויים לזכות בפרסים הגבוהים בהרגלה קטן, אז כדי להקל עליכם בנינו מחשבון לוטו (לחילופין, מחשבון הגרלות) שבוחר בצורה רנדומלית את המספרים בטווח בו נבחרים מספרי הלוטו.

חשוב מאוד לציין כי המספרים העולים ממחשבון הלוטו אינם מספרי הלוטו, וכי כל קשר בין מספרים שעולים מהמחשבון למספרי הלוטו הוא מקרי לחלוטין. אין במחשבון המלצה לבחירת מספרי לוטו ואנו לא לוקחים אחריות על השימוש בו.

חדש באתר CULC - פורטל מחשבונים

בעקבות המצב הכלכלי שאזרחי ישראל נתקלו בשל המלחמה,
הוקמה פלטפורמה חדשנית - עם מעל 80% הצלחה!

- פיננסי נט -

בכדי לעזור כמה שניתן למצב הכלכלי של כל אזרח ואזרחית במדינה.

רוצים לבדוק ללא עלות אם מגיעים לכם כספים?
לחצו הכפתור הירוק למטה

בהצלחה, מצוות אתר CULC פורטל המחשבונים של ישראל 💝

דילוג לתוכן