לוגו קאלק מחשבונים

מחשבון אחוזים

מחשבון אחוזים יכול לסייע לנו רבות בחישוב אחוזים, בכל המצבים שבהם חישוב האחוזים הוא יחסית מורכב.

תוצאה:

אז מה זה מחשבון אחוזים לחישוב אחוזים

חישובים באמצעות אחוזים משמשים אותנו בתחומים רבים בחיינו, ואנו נדרשים לעשות בהם שימוש מסוים, גם אם עבורנו הרומן עם המתמטיקה הסתיים כשהפסקנו ללכת לבית הספר. אחוזים עוזרים לנו לחשב חלק מתוך שלם, ואנו נתקלים בהם במבצעים בחנויות, עלויות שירותים, העלאה במשכורת, חישובי קרן הפנסיה וההשתלמות ועוד. זה נכון שברוב המקרים לא תהיה לנו בעיה לחשב 15 אחוזים מתוך 100, אך בפועל המספרים הם כמעט אף פעם לא כאלו נוחים ועגולים.

כיצד עושים חישוב אחוזים?

את חישובי האחוזים כולנו זוכרים מימי בית הספר, ומי שלא – בוודאי ייתקל בהם במקומות רבים אחרים במהלך חייו. חישובי אחוזים הם בין החישובים היותר שימושיים עבורנו, וגם אם לא ממש חיבבנו מתמטיקה – כדאי לנו לדעת לחשב אחוזים. הסיבה היא, שאנו לא ממש יכולים להתחמק משימוש באחוזים, והם מלווים אותנו בעת שאנו רוצים לממש הנחה על חולצה או מכנס, בעת שאנו רוצים לבדוק את תלושי השכר שלנו, בעת שאנו מעוניינים להשאיר תשר למלצר, וגם... כשאנו רוצים לעזור לאחות הקטנה או לילד שלנו בשיעורי הבית.

כלל אצבע לחישוב אחוזים

מחשבון אחוזים

במידה ואתם מחפשים כלל אצבע שיעזור לכם לחשב אחוזים, תוכלו להשתמש בכלל עשרת האחוזים. בתור התחלה דמיינו שבכל מספר או ספרה - קיימת נקודה עשרונית בצידו הימני (היא באמת שם, למרות שלא רואים אותה). כשאנו מעוניינים לגזור 10 אחוזים מהמספר, עלינו פשוט להזיז את הנקודה מקום אחד שמאלה – וקיבלנו 10 אחוזים. על אותו עיקרון בדיוק, אם נזיז את הנקודה שני מקומות שמאלה – נגזור אחוז אחד מתוך המספר השלם.

מתי נזדקק למחשבון אחוזים?

מחשבון האחוזים בא לעזרתנו כשאנו צריכים להתעסק עם מספרים פחות נוחים, כמו למשל חישוב עמלה על דירה, חישוב הפרשה לקרן פנסיה מתוך המשכורת, או חישוב שכר של בעלי מקצוע המחושב כאחוזים (למשל שכר עו"ד - שלעתים מחושב כאחוז מסוים מתוך סכום התביעה). לשם הדוגמה, נניח שאדם בשם ישראל ישראלי מעוניין לחשב את ההפרשה לקרן ההשתלמות שלו מתוך המשכורת. הוא יודע שהוא אמור להפריש 2.5 אחוזים מהמשכורת, בעוד המעסיק שלו אמור להפריש 7.5 אחוזים. המשכורת של ישראל החודש הייתה 9,754 שקלים, וכפי שניתן לראות – אין מדובר במספר עגול כלל. במצב שכזה, ישראל ישראלי בהחלט יכול להפיק תועלת מהשימוש במחשבון האחוזים.

כיצד משתמשים במחשבון האחוזים?

מחשבון האחוזים הוא פשוט לשימוש, והוא מבוסס של מבנה של שני שדות שבהם אנו יכולים להזין נתונים. השדה הראשון מייצג את המספר השלם – למשל המשכורת במקרה של ישראל ישראלי (9,754), ואילו השדה השני, מייצג את החלק מתוך השלם – שאותו אנו רוצים לתרגם לאחוזים או למספר. למחשבון יש שני חלקים, ולהלן ההסבר על השימוש בהם:

כמה זה X אחוזים מתוך מספר כלשהו?

בחלק זה אנו יכולים לחשב למשל, כמה הם 2.5 אחוז מתוך מספר כלשהו. חישוב זה עוזר לנו לקבל מושג לגבי הנחות שאנו רואים לעתים בחלונות ראווה, ועוזר גם במקרה של ישראל ישראלי, המעוניין להבין כמה הם 2.5 או 7.5 אחוזים מתוך כלל המשכורת שלו שגובהה 9,754. התוצאה שתתקבל כאן היא במספר!

חדש באתר CULC - פורטל מחשבונים

בעקבות המצב הכלכלי שאזרחי ישראל נתקלו בשל המלחמה,
הוקמה פלטפורמה חדשנית - עם מעל 80% הצלחה!

- פיננסי נט -

בכדי לעזור כמה שניתן למצב הכלכלי של כל אזרח ואזרחית במדינה.

רוצים לבדוק ללא עלות אם מגיעים לכם כספים?
לחצו הכפתור הירוק למטה

בהצלחה, מצוות אתר CULC פורטל המחשבונים של ישראל 💝

דילוג לתוכן