לוגו קאלק מחשבונים

המרת מייל לקילומטר

תוצאה:

בקילומטר זה:

המרת מייל לקילומטר

טסת לחו"ל ופתאום כל יחידות המידה השתנו? מנסה להעריך את המרחק בין מקומות אבל נתקל בקושי להבין כמה זה בדיוק מייל? השתמש במחשבון המרת מייל לקילומטר שיפתור את כל הבעיות שלך. בהמשך נסביר עוד על ההבדלים ומקורם.

הגדרת המייל

מייל (סמל: mi או m) הוא יחידת אורך במערכת המדידה המקובלת של ארה"ב. כיום הוא מוגדר כ- 5,280 רגל, 1,760 יארד, או בדיוק 1,609.344 מטר.

היסטוריה ומקור המייל

מייל הוא יחידה אנגלית למדידת אורך. השימוש בקיצור "m" לסימון מייל היה נפוץ לפני האימוץ הנרחב של המערכת המטרית. לאחר אימוץ המערכת המטרית, "mi" הפך לקיצור המועדף על מנת למנוע בלבול בין מיילים למטרים. ההגדרה של מייל היא כ- 5,280 רגל, המכונה לעתים מייל חקיקה, מייל בינלאומי או מייל קרקעי, השונה מהמייל הרומי שמבטא 5,000 רגל. קיימות גם מספר יחידות המבוססות על המייל הרומי, או קשורות זו לזו, כולל המייל הימי (1.852 ק"מ בדיוק), המייל האיטלקי (בערך 1.852 ק"מ) והמייל הסיני (500 מטר בדיוק).

שימוש נוכחי במייל

למרות שרוב המדינות אימצו את המערכת המטרית ומשתמשות כעת בקילומטרים, ולא במיילים, כדי לבטא מרחק על גבי הקרקע, המייל עדיין משמש במדינות כמו ארצות הברית, בריטניה, מיאנמר וליבריה, כמו גם כמה מדינות אחרות שהן שטחים של ארה"ב או של בריטניה, או שיש להן קשר היסטורי עם אחת המדינות.

מייל ימי

המייל הימי עבר שינויים לאורך השנים, ויש להבין כי הוא בעל ערך שונה מהמייל הרגיל, אותו המחשבון שלנו מחשב. המייל הימי מחושב על ידי המרחק שעוברים בדקה על גבי קו רוחב מסוים. 

בארצות הברית, המייל הימי הוגדר במאה ה -19 כ- 1,853.249 מטר, ואילו בממלכה המאוחדת הוגדר המייל הימי כ- 1,853.184 מ', והיווה בערך דקת קו רוחב בקווי הרוחב של דרום בריטניה. למדינות אחרות היו הגדרות שונות של המייל הימי, אך כיום הוא מוגדר באופן בינלאומי כ- 1,852 מטר בדיוק.

הגדרת הקילומטר

קילומטר (סמל: km) הוא יחידת אורך במערכת היחידות הבינלאומית (SI). קילומטר אחד שווה ערך ל 0.6214 מיילים.

היסטוריה ומקור הקילומטר

הקידומת קילו- היא קידומת מטרית המציינת אלף. קילומטר אחד הוא אפוא אלף מטר. מקורו של הקילומטר קשור לזה של המטר, והגדרתו הנוכחית הינה מרחק שעובר האור ב- 1/299 792 458 שנייה. הגדרה זו נתונה לשינויים, אך הקשר בין המטר לקילומטר נשאר קבוע.

שימוש נוכחי בקילומטר

כיום היא מהווה יחידת המדידה הרשמית לביטוי מרחקים בין מקומות גאוגרפיים ביבשה ברוב העולם. עם זאת, עדיין נותרו מספר מדינות המשתמשות בעיקר במייל במקום בקילומטר. בניגוד לארצות הברית, בריטניה אימצה את המערכת המטרית; בעוד שהמערכת המטרית נמצאת בשימוש נרחב בממשל, במסחר ובתעשייה, עדיין ניתן לראות שרידים של המערכת האימפריאלית בשימוש של בריטניה במיילים במערכות הכביש שלה.

הקילומטר משמש בדרך כלל בתמרורים כדי לציין את מרחק הנסיעה למיקום נתון, במפות לציון קנה מידה, לציון מד מרחק בתעשיית הרכב. זוהי גם היחידה הפופולרית ביותר לתיאור המרחק בין נקודות גיאוגרפיות למיקומים.

מקבילות ביחידות וסולמות אחרים
  • 1 ק"מ = 1000000 מילימטרים (mm)
  • 1 ק"מ = 100 000 ס"מ (cm)
  • 1 ק"מ = 10000 דצימבר (dm)
  • 1 ק"מ = 1000 מטר (m)
  • 1 ק"מ = 3280.84 רגל (ft)
  • 1 מגה-מטר = 1000 ק"מ
  • 1 ג'יגה-מטר = 1000000 ק"מ

מחשבון המרת מייל לקילומטר

באמצעות המחשבון שלנו תוכל לבצע את ההמרה בצורה הקלה והמהירה ביותר, ולקבל ערך מדויק של קילומטרים כנגד המייל.

חדש באתר CULC - פורטל מחשבונים

בעקבות המצב הכלכלי שאזרחי ישראל נתקלו בשל המלחמה,
הוקמה פלטפורמה חדשנית - עם מעל 80% הצלחה!

- פיננסי נט -

בכדי לעזור כמה שניתן למצב הכלכלי של כל אזרח ואזרחית במדינה.

רוצים לבדוק ללא עלות אם מגיעים לכם כספים?
לחצו הכפתור הירוק למטה

בהצלחה, מצוות אתר CULC פורטל המחשבונים של ישראל 💝

דילוג לתוכן